19.1.24: upravil jsem Hraniční vrch a pokračoval jsem z Kašparky do Č.Petrovic, louky od Kašparky do Č.Petrovic jsou ledové a sníh vyfoukaný, proto jsem nepokračoval dál a vrátil se přes vojáky zpět na Kašparku. Stopa je ledová s hlínou, stopovač na klasickou stopu nešlo použít. Vyjedu až připadne alespoň 10cm. Zde je dnešní trasa: 

17.1.24: právě jsem upravil 4km na Hraničním vrchu. Mapa je ke stažení v odkazu níže. Zítra přes den zaprší a navečer by mělo sněžit, což bude ideální pro pevný podklad s novým sněhem nahoře....  

16.1.24: v 16h ukončena úprava 10-ti km trasy Kašparka - Č.Petrovice - Čihák - rozhledna Amálka - vojenský prostor - Kašparka. Stopu na klasiku jsem po většinu trasy nedělal, neboť v ní vylézala hlína. Sněhu je zatím málo, pokud nemáte strach o lyže tak se to dá....

12.12.23: sníh bohužel téměř slezl, bežkovat se nedá. Nezbývá než doufat že brzy napadne......

9.12.23: ve 14h projeta trasa Kašparka - Č.Petrovice - rozhledna Amálka - vojenský prostor - Kašparka. Doufám že si to užijete než sníh zmizí..... a napadne nový:-)

6.12.23: dnes upraveno 12km, viz červená trasa. Kašparka - Č.Petrovice - rozhledna Amálka - vojenský prostor - Kašparka. Dále jsem zkušebně projel další úseky, na test zda je budou bežkaři využívat.... 

4.12.23: dnes jsem projel 18km viz mapa níže. Zvolil jsem jinou trasu mezi Vlčkovicemi a Mladkovem, nová trasa vede podél státní silnice místo loňské krkolomné lesem . Pár set metrů u mladkovského hřbitova leze hlína, neboť je pole podmítnuto. Opět jsem se pokusil upravit trasu z Č.Petrovic na Čihák a Klášterec, kvůli hlíně v upravené stopě jsem to musel otočit, stejně jako 2.12. viz níže. Dále jsem zkusil projet od horní stanice mladkovského vleku po červené turistické nad Vlčkovice, je tam ale spadlý velký strom, tak jsem to musel otočit. Trasu Vlčkovice-Pastviny plánuji upravit před příštím víkendem, za asistence členů pastvinského ski klubu. 

3.12.23: je cca 25cm sněhu, ale stále bez pevného podkladu, proto zítra (t.j. v pondělí) dopoledne upravím alespoň malý severní okruh o délce 8km: Kašparova chata- obec České Petrovice přejezd silnice u domu č.p. 77 směrem na sever - rozcestník U křížku (silnice Č.Petrovice/Čihák) - kruhový objezd Č.Petrovice - rozhledna Amálka - Kašparova chata. 

2.12.23: ráno jsem vyjel na úpravu stop, je cca 20cm sněhu, je to ale prašan bez podkladu a k tomu silně fouká, tak leze hlína (viz foto z ˇČeských Petrovic níže). Tedy jsem dojel z Kašparky pouze do Č.Petrovic, tam jsem to musel otočit. Budu čekat na oteplení, aby se udělal podklad, nebo musí napadnout dalších 10-15cm sněhu.  

1.12.23: dle předpovědi v pátek a v noci na sobotu napadne další sníh, tak v sobotu 2.12. ráno upravím severní okruh Kašparka - rozhledna Amálka - České Petrovice - Čihák - Klášterec. Celá trasa o délce 19km bude upravena nejpozději do 10h. Jižní okruh zatím upravit nejde z důvodu nedostatku sněhu v lesních úsecích.

Začíná zima 2023/2024 

15.2.23: stopy jsou umrzlé, nebyl jsem na nich osobně, ale prý se jede pěkně.

13.2.23: po celé trase sníh změkl a pomalu ubývá, bežkovat ještě lze. Denní teploty jsou okolo 3 st.C, noční okolo 0 st.C. 

11.2.23: podmínky ve stopě ideální, jen slunce se neukázalo. 

9.2.23 : stav stop je ideální, viz foto úseku mezi Č.Petrovicemi a Čihákem. Foto rolby u rozhledny Amálka je ze 7.2..

7.2.23 poprvé upravena celá trasa v jeden den, kvůli lepší čitelnosti mapy jsem sem vložil samostatně severní a jížní trasu: 

7.2. poprvé upravena celá trasa v jeden den, zobrazena jako celek: 

6.2. večer rolba opravena, v úterý projedu severní okruh (Kašparka-Č.Petrovice-Čihák-Klášterec), doufám že rolba bude fungovat... Jižní okruh (Kašparka-Mladkov-Vlčkovice-Pastviny) projedu nejpozději ve středu. 

6.2.: mám poruchu na rolbě, včera jsem vyjel ale musel jsem se vrátit. Stopy jsou lehce zasnežené, ale jsou vidět a podklad je tvrdý, nádhera. Jak opravím rolbu, stopy upravím. 

4.2. odpoledne projeta trasa Kašparka-Mladkov-Vlčkovice. Až do Pastvin jsem to nestihl, protože jsem musel na lesních cestách pořezat a odklidit 5 spadlých stromů - viz foto níže.... 

dnes v pátek 3.2. odpoledne jsem projel velký severní okruh, viz mapa níže, celkem 19km. Snad to zítra ztvrdne a užijete si to. Pár stovek metrů jsem špatně nastavil hloubku frézování, tak se hlínou nenechte odradit., slibuji že už to neudělám )-: Když vše bude OK, tak zitra pojedu jižní okruh, tedy Mladkov, Vlčkovice, Pastviny. 

stopa při návratu od Čiháku k Č. Petrovicím:

Plán tras na 3-4.2.

pokud alespoň trochu opadne husté sněžení, 3..2. odpoledne projedu velký severní okruh (okruhy jsou popsány v záložce ÚVOD u mapy tras). Další plán je 4.2. dopoledne projet jižní okruh. 

Sněhové podmínky 1.2.2023

v posledních dnech napadlo okolo 35cm sněhu, před  nadcházejícím víkendem plánuji projet maximum tras co bude možné, především s ohledem na množství sněhu v lesních úsecích. 

28-12-2022

28.12.2022

jak vidíte sníh nemáme :-( , ještě před týdnem to ale bylo o dost lepší :-) , tak doufejme v lepší zítřky...